Sportif Balıkçılık

103 kilo ağırlığındaki dev Balık

103 kilo ağırlığındaki dev balık oltaya takıldı.
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde iki balıkçının oltasına dev bir yayın balığı takıldı. 103 kilo ağırlığındaki balık görenleri şaşırttı.
Arkadaşı İrfan Üstün ile birlikte Yeniçiftlik Barajı’na olta atan Alican Kanat, sabaha karşı oltasına büyük bir balık takıldığını fark etti. Oltasının kopmaması için yavaş davranan Kanat, arkadaşı İrfan Üstün’den yardım istedi. Yaklaşık 3 saatlik mücadelenin ardından balıkçılar, dev yayın balığını sudan çıkardı.

103 kilo ağırlığında ve 2 metre 43 santim uzunluğunda olan yayın balığı daha sonra bir balıkçıya satıldı. Yayın balığını gördüğünde çok şaşırdığını belirten Kanat, “Oltayı attıktan yarım saat sonra oltama bir şeyin takıldığını fak ettim. Çok güçlüydü, oltamın misinasının kopacağını zannettim ama kopmadı. Balığı kaçırmamak için arkadaşımdan yardım istedim. Balığı su yüzeyinde görünce çok şaşırdım, ilk defa bu kadar büyük bir balık yakaladım” dedi.

dev-balik-oltaya-takildi-IH3-37636-2-t

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu