Yeşil Doğa

Trabzon’da ölüme neden olan yılanlar Artvin’de de görülmeye başlandı…

Yılanlar bu kez kendini Doğu Karadeniz’de gösterdi.Trabzon’da ölüme neden olan yılanlar Artvin’de de görülmeye başlandı.Artvin’in Ardanuç ilçesinde ormanlık alanda görülen 3 metre boyundaki yılan korku ve paniğe neden oldu.
Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinde öğretmen Recep Ali Düzenli, önceki gün bahçesinde çay toplarken yılan ısırması sonucu hayatını kaybetti.

3 METRELİK YILANLAR ORMANLIK ALANDA GÖRÜLDÜ

Yörede ilk kez görülen yılan ısırmasında bir kişi hayatını kaybederken, yılanlar Trabzon’un ardından bu kez Artvin’de görülmeye başlandı. Artvin’in Ardanuç ilçesi Cevizli köyünde 3 metrelik yılan ormanlık alanda görüldü.

Köyün ormanlık arazisinde sürüsünü otlatan Mutlu Demirci, bir anda ortaya çıkan yılanı görünce tedirgin olduğunu söyledi. Bu bölge daha önce bu kadar büyük yılan görmediğini ifade eden Demirci, İlk gördüğümde çok korktum daha sonra uzaklaşmaya başlayınca video çekmeye karar verdim.

Kısa süre videoya aldım daha sonra süzülüp gitti. Yanına bile yaklaşamadım ifadelerini kullandı. Daha önceki yılların Mayıs aylarında da Trabzon, Artvin ve Giresun’da, zehirli yılan paniği yaşanmıştı. Özellikle çay hasadı dönemlerinde çoğaldığı tespit edilen zehirli yılanların havaların ısınmasıyla daha da çoğalmasından endişe ediliyor.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde aralarında dünyanın en zehirli yılanı olarak bilinen Hopa engereğinin de yer aldığı çok sayıda endemik yılan türününe yönelik kaçakçılık faaliyetlerinin de arttığı belirtiliyor.

Kaynak: DHA

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu