Balıkcılık

2 Günde 8 Ton Balığa El Konuldu

Kumkapı Balık Hali’nde yasak avlanan ve boyu standartlara uymayan 8 ton balık bulundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı ekipler, Kumkapı Balık Hali’nde genel denetim gerçekleştirdi. Ekipler 2 günde yaklaşık 8 ton balığa el koydu.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı 44 kişilik ekip, saat 03.00’da Kumkapı Balık Hali’nde denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde 2 günde yaklaşık 8 ton balığa el konulduğu, 24 iş yerine de 923 TL para cezası kesildiği belirtildi.

Denetimlerin 3 gündür devam ettiğini söyleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Kontrol Sorumlusu Yaşar Kayabaşı, “3 gündür denetimdeyiz. İlk gün balık halinde denetim yapıldı. Burada toplam 5 ton balığa el konuldu. İkinci gün balıkçı barınaklarında, perakende satış yerlerinde ve soğuk hava depolarında denetim yaptık. İkinci gün 3 ton balığa el koyduk. İki günde toplam 8 ton balığa el koyduk, 24 iş yerine de 923 TL para cezası kestik. Sazan, turna ve böcek balıklarını zaman yasağından dolayı topladık. İstavrit, lüfer, mezgit ve tekire de boy yasağından dolayı el koyduk. El konulan balıklar veteriner hekimleri tarafından inceleniyor. İnsan sağlığına zararlı olanlar imha edilirken, tüketime uygun olanlar alıcılara satılıyor. Balıklar, belirlenen bedelden alıcı bulunmazsa hayır kurumlarına bağışlanıyor” dedi.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu