Yeşil Doğa

2 Kişiye 7 Bin Lira Para Cezası

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, ağ ile koruma altındaki saka kuşlarını avlarken suçüstü yakalanan iki avcıya 3 bin 527’şer lira para cezası uygulandı.
Zonguldak Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki Kızılcapınar Ovaköy Avlanma Sahası’nda denetim yaparken, 2 kişinin ağ kurarak saka kuşu avladıklarını gördü. Ağ ile 10 saka kuşu yakaladığı belirlenen iki kişinin avlanma belgeleri ve avlanma izinlerinin olmadığı, avlanmayı da yasak günde yaptıkları saptandı.

Avcılara, 4915 sayılı kanun kapsamında, ‘Koruma altındaki yaban hayvanlarının avlanması’, ‘Avlanma süreleri dışında avlanma’, ‘Tuzak, kapan gibi araçlarla avlanma’, ‘İzin almadan avlanma ve yasak avlaklarda avlanma’, ‘Avcılık belgesi olmadan avlanma’ hükümleri gereği toplam bin 527’şer lira idari para, 10 kuş için de 2 biner lira tazminat olmak üzere toplam 3 bin 527’şer lira para cezası uygulandı.

Avcıların kafes içinde sakladığı 10 saka kuşu doğaya salınırken, kuşları yakalamakta kullandıkları ağ ve kafeslere de el konuldu.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu