Anasayfa / Avcılık Kararları / 2012-2013 Avcılık Belgesi Harç Ücretleri

2012-2013 Avcılık Belgesi Harç Ücretleri

Maliye Bakanlığının Harçlar Kanunu Genel Tebliğine göre 2012 yılı avcılık belgesi ve silah harçlarının Ocak ayı içersinde yatırılması gerekiyor. Avcılar kendi bağlı olduğu vergi dairelerine gidip vergisini ödemediği takdirde, her ilave ay için gecikme cezası ödemek zorunda kalacaklar.Harcını Ocak ayı içinde ödeyen avcılar, Orman İl Müdürlüğü’ne giderek kırmızı avcılık belgesini vize yaptırması gerekiyor.Ocak ayında 2012 yılının harcını ödeyip vizeyi işletmeden avlanan avcılara, yapılan kontrollerde ceza uygulanabilecek.Öte yandan Harçlar Kanunu Genel Tebliğine göre harçlar arttırıldı.

Maliye Bakanlığının Harçlar Kanunu Genel Tebliğine göre 2012 yılı avcılık belgesi ve silah harçlarının Ocak ayı içersinde yatırılması gerekiyor. Avcılar kendi bağlı olduğu vergi dairelerine gidip vergisini ödemediği takdirde, her ilave ay için gecikme cezası ödemek zorunda kalacaklar. Harcını Ocak ayı içinde ödeyen avcılar, Orman İl Müdürlüğü’ne giderek kırmızı avcılık belgesini vize yaptırması gerekiyor. Ocak ayında 2012 yılının harcını ödeyip vizeyi işletmeden avlanan avcılara, yapılan kontrollerde ceza uygulanabilecek. Öte yandan Harçlar Kanunu Genel Tebliğine göre harçlar arttırıldı. Avcı derneklerine üye olanların harcı,117 Lira 85 kuruş, dernek üyesi olmayanlar 128 Lira 80 Kuruş vergi ödeyecek. Yivsiz tüfek ruhsatname vergisi ise 21 TL olarak belirlendi.

Hakkında SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

Bir yorum

  1. tsk ler bilgi için Abi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

2013-2014 Av Sezonu Sona Erdi

Bursa’da kaya güvercini, tahtalı, karatavuk ve çulluk avı ile alakarga, küçük karga, ...