Avcılık

2011-2012 Av Sezonu Kapandı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı İstanbul 1. Bölge Müdürü Fahrettin Ulu, Merkez Av Komisyonu kararına göre yurt genelinde ağustos ayında bıldırcın ve üveyik avı ile başlayan 2011-2012 av sezonunun, 26 Şubat pazar günü sona ereceğini belirtti.Ulu, yaptığı yazılı açıklamada, avcıların 25 Şubat tarihinden sonra ava çıkmamalarını istedi.

Kaçak avcılara da uyarıda bulunan Ulu, “Kırklareli genelinde 2011-2012 av sezonunda avlanma kurlarına uymayan ve kaçak olarak ava çıkan 60 kişiye 22 bin 630 TL idari para cezası uygulandı. 5 kişiye de 5 bin 400 TL tazminat cezası kesildi. Kaçak ve usulsüz avcılara karşı kontrollerimiz aralıksız sürüyor” dedi.

Ulu, açıklamasında şunları kaydetti:

“Av hayvanlarının nesillerini korumak için bilinçli avcılara görevler düşüyor. İlimizde 2011-2012 av sezonunda bıldırcın, üveyik avı 27 Kasım tarihinde, yaban tavşanı avı 29 Ocak tarihinde sona ermişti. Yaban domuzu, kaz, ördek, çulluk ve bazı av hayvanlarının avlanma sürelerinin 26 Şubat tarihinde tamamlanmasıyla birlikte, yurt genelinde av sezonu 26 Şubat pazar günü tamamen kapanıyor. Bu günden sonra ava çıkanlar ağır cezalarla karşılaşabilir. Kontrollerimizi aralıksız sürdürüyoruz.”

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu