Anasayfa / Avcılık Kararları / 2013-2014 Av Sezonu Sona Erdi

2013-2014 Av Sezonu Sona Erdi

Bursa’da kaya güvercini, tahtalı, karatavuk ve çulluk avı ile alakarga, küçük karga, ekin kargası, kara leş kargası, leş kargası, saksağan, yaban domuzu ve çakal av sezonu sona erdi.
Orman ve Su Işleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 2013 -2014 yılı av döneminin bittiği belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi: “Merkez Av Komisyonu kararı ile 02 Kasım 2013 tarihinden başlayan 2. grup av kuşlarından kaya güvercini, tahtalı, karatavuk ve çulluk avı ile 24 Ağustos 2013 tarihinde başlayan 4. grup av kuşlarından alakarga, küçük karga, ekin kargası, kara leş kargası, leş kargası, saksağan avı, 2. grup memeli av hayvanlarından yaban domuzu ve çakal avı 16 Şubat 2014 tarihinde sona ermiştir. Tüm avcılarımızın yasalara uygun olarak avcılık ilkelerine uygun davranmalarını temenni eder hayırlı nice av sezonu geçirmelerini dilerim.

Hakkında SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bahşılı’da Av Yasağı

Kırıkkale Bahşılı Kaymakamlığı tarafından ilçede yaban av hayvanlarının çoğalması için av yasağı ...