Sıradışı Haberler

300 Kilogram Canlı Kerevit Göle Bırakıldı…

Eğirdir Gölü’nde kaçak avlanma ile ilgili yapılan denetimlerde 460 adet kerevit pinteri ele geçilirken, bunların içinden çıkan toplam 300 kilogram canlı kerevit göle bırakıldı.

Eğirdir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü su ürünleri kontrol görevlileri tarafından dün Eğirdir Gölü’nde yapılan denetimde, Eğirdir ilçesi Sorkuncak Karabağlar mevkiinde dip taraması sonucu tespit edilen sahipsiz 460 adet kerevit pinterine 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu gereği el konuldu.

Pinterlerden çıkan takriben 300 kg kerevit ise canlı olarak göle bırakıldı.Av yasağının başlamasının üzerinden 3 ay gibi bir süre geçmesine rağmen halen üreme dönemindeki bireylerin avlanılmasının göldeki kerevit stokuna zarar verdiği, bu nedenle kaçak avcılıkla ilgili denetimlerin Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekiplerince devam edeceği bildirildi.

Kaynak: virahaber.com

 

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu