Avcılık

74 bin 725 lira para cezası…

Yırtıcı kuşları avlayan H. A. ve Ö. A’ya 74 bin 725 lira para cezası kesildi.

Hatay’da Antakya ilçesi Mansurlu mahallesi alanında kaçak av yapıldığı iddiası üzerine harekete geçen Doğa Koruma ve Milli Parklar Hatay Şube Müdürlüğü ekiplerince, bölgede yırtıcı kuş avlayan H. A.’yı yakaladı.
Avcı H. A.’nın silahına el konuldu. Yapılan araştırmalar sonucunda ise kafası kesilmiş ve tüyleri yolunmuş 8 yırtıcı kuşa rastlandı.

H. A.’ya, avlanması yasak olan kuşlar için kuş başına 8 bin TL olmak üzere toplamda 64 bin TL tazminat ve 816 TL ise idari para cezasına çarptırıldı.
Ayrıca Defne ilçesine bağlı Döver mahallesinde ise kaçak avlanan Ö. A.’da yırtıcı kuş avlarken yakalandı. H. A. gibi Ö. A.’nın da silahına el konuldu.
Arı kuşunu avlayan Ö. A. kaçağına 8 bin lira tazminat ile 909 lira idari para cezası olmak üzere toplam 8 bin 909 lira para cezası kesildi.

Kaçak avcıya Doğa Koruma ve Milli Parklar Hatay Şube Müdürü Cüneyt Çağlar, “Avcılık belgesi olmadan avlananlara ve avlanması yasak olan kuşları vuranlara ceza kesiyoruz. Son olarak 2 avcıya toplam 74 bin 725 lira para cezası uyguladı. Kaçak avcılara karşı önlemlerimiz devam ediyor” dedi.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu