Sıradışı Haberler

Marmaris’te Köpeklerin Zehirlendiği İddiası

Marmaris’te hayvansever ailenin biri tüfekle vurulmuş, diğeri ise otomobil tarafından ezilmiş halde bularak bakımını üstlendiği iki köpeğin zehirlenerek öldürüldüğü iddia edildi.

Çamdibi Mahallesi 290 Sokak’ta oturan Erdoğan ailesi, tüfekle vurularak yaralanmış Rottweiler cinsi bir köpeği bularak evlerine getirdi ve tedavi ettirdi. Aynı aile, yaklaşık 6 ay önce de bir otomobilin ezmesi sonucu ayaklarının kırıldığı belirlenen bir sokak köpeğini de tedavi etti ve bakımını üstlendi.

Köpeklerin sahibi Ayşe Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, bakımını üstlendiği köpeklerinin zehirlendiğini öne sürdü.

Çok üzüldüğünü dile getiren Erdoğan, “İki köpeği de sokakta buldum. Hayırsever bir vatandaş köpeklere bakmamız için evimizin yan tarafındaki bahçesini verdi. Köpeklerin aşılarını yaptırıp kısırlaştırmıştık. Birisi zehirli tavuk vererek zehirlemiş. Aynı bahçede yavru bir köpeğimiz daha vardı, o etten yemediği için zehirlenmemiş” dedi.

Köpeklerin sabah erken saatlerde zehirlendiğini ifade eden Erdoğan, “Her akşam yemeklerini veriyoruz ve gezdiriyoruz. Tel örgüleri ve duvarı olan bir bahçede yaşayan köpeklerimin kimseye zararı yoktu. Şüphelendiğimiz birisi var. Köpekleri, tavuklarına zarar verecek düşüncesiyle zehirlediğine inanıyorum” diye konuştu.

Hayvansever derneklerine de tepki gösteren Erdoğan, hepsini aradığını ancak kimsenin gelerek kendilerine destek olmadığını kaydetti.

Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından çöp arabasına konulan ölü köpekler, gömülmek üzere Belediyeler Birliği Katı Atık Depolama Tesisine götürüldü.

Köpek

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu