Sıradışı Haberler

84 Yaşında Bisiklet Sürüp Güvercinleri Yemliyor

Bartın’da 84 yaşındaki kişi, her sabah 5 kilometrelik yolu bisikletle giderek güvercinlere yem veriyor.Bartın’ın Orduyeri mahallesinde yaşayan Yunus Bakır, her gün kahvaltısını yapmadan evindeki çuvallardan poşete doldurduğu buğdayla bisikletine binip Cumhuriyet Meydanı’na geliyor.

Bakır’ı görünce yem vereceğini anlayan güvercinler, bir anda çevredeki binaların çatılarından meydana uçuşuyor. Bakır’ın etrafını saran güvercinler, savrulacak yemleri beklemeye başlıyor.Kar kış demeden 3 yıldır her sabah güvercinlere yem veren Bakır, hasta olduğunda ya çocuklarının otomobiliyle geliyor ya da yemleri çocuklarıyla gönderiyor.

Bir çocuk, 6 torun sahibi Bakır, her sabah kuşlara yem verdikten sonra kahvaltısını yapmak üzere bisikletiyle yeniden evine dönüyor.

“Onlar benim evlatlarım gibi oldu”

Bakır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 yıl önce bir kış gününde namaz kılıp duasını ettiği sırada aklına güvercinlerin geldiğini ve o gün yem verme kararı aldığını söyledi.

Evinde en az 10 çuval yemi sürekli bulundurduğunu ve güvercinlere ayda 3 çuval yem verdiğini ifade eden Bakır, şöyle konuştu:

“Doğada aç kalan hayvanları beslemek çok sevaptır. Onlara ben bakmazsam, o bakmazsa kim bakacak- 3 yıldır buraya geliyorum ve her gün yaban güvercinlerini besliyorum. Uzaktan görür görmez benim geldiğimi anlıyorlar ve üzerime çöküyorlar. Kar kış demeden geliyorum. Karda da küreğimle geliyorum, onlara yem için yer açıyorum. Hastalandığım zaman çocuklarımın otomobiliyle geliyorum hiç gelemeyecek durumda olursam çocuklarımla gönderiyorum. Ayda 150 kilo yem veriyorum ve bunun da bana 150 lira maliyeti oluyor. Ama bu beni ekonomik olarak hiç etkilemiyor. Allah bereketini veriyor. Ölünceye kadar bakacağım. Onlar, benim evlatlarım gibi oldu. Onların, sayesinde çok mutluyum”

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu