Yeşil Doğa

Caretta Cinayeti

Carettayı ayağına taş bağlayıp denize atan vicdansız kim.

Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Arpaçbahşiş beldesi sahilinde ölü bir caretta caretta, ayağına parke taşı bağlı şekilde bulundu.

Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (DOHAYKO) Akdeniz Bölge Temsilcisi Semih İğdigül, gazetecilere yaptığı açıklamada, caretta carettaların nesli tükenmekte olduğunun altını çizerek, bu canlıların korunması için herkese büyük sorumluluk düştüğü söyledi.

Ölü bulunan caretta carettanın bir balıkçının ağına takılmış olabileceğini dile getiren İğdigül, “Tahmin ediyorum ki bu caretta caretta bir balıkçının ağına takıldı ve o da sinirlenerek ayağına parke taşını bağlayıp denize attı” dedi.

Caretta carettaların korunmasının çok önemli olduğunun altını çizen İğdigül, “Hangi vicdansız bir canlının ayağına taş bağlayarak denize atar ve ölümüne sebep olur anlamak mümkün değil” diye konuştu.

Amatör balıkçı Arif Gökmen ise caretta carettayı ayağına taş bağlanmış halde kıyıda ölü bulduğunu anlattı.

Bu arada, sahile ölü vuran caretta caretta hayvanseverler tarafından açılan çukura gömüldü.

caretta caretta-caretta

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu