Yeşil Doğa

Adıyaman’da Kanguru Faresi görüldü…

Adıyaman'da kanguru faresi görüldü Su içmeden doğada kalabilen ve dünyanın en ilginç 19 hayvanından birisi olan kanguru faresi Adıyaman'da görüldü.

Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği’nin ‘kırmızı’ listesinde bulunan kanguru faresi Adıyaman Çelikhan yolu Koçali köyü yakınlarında görüldü. Gece vatandaşlar tarafından görülen ve cep telefonu kamerasıyla kaydedilen kanguru faresi birçok özelliği ile dünyanın en ilginç hayvanları arasında yer alıyor.

Çöllerde yaşayan kanguru faresi üstün sıçrama ve iki ayak üzerinde yürüme yeteneklerine sahip. Yaşadıkları ortamda tohum, bitki, böcek ve hayvan artıkları ile de beslendikleri biliniyor. Bu farenin en ilginç özelliklerinden birisinin hiç su içmeden yaşamlarını sürdürebilmeleridir.IUCN’in ‘kırmızı’ listesinde bulunan kanguru faresini dünyanın en ilginç 19 hayvanından biri olarak kabul ediliyor. Adıyaman’da bu güne kadar hiç kanguru faresinin görülmediği öğrenildi.

Kaynak: haberler.com

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu