Anasayfa / Balıkçılık Kararları / Akarsu ve Göletlerde Avlanma Yasağı

Akarsu ve Göletlerde Avlanma Yasağı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, il genelindeki akarsu ve göletlerde 15 Mart – 15 Haziran 2013 tarihleri arasında balık avı yasağının başlayacağını bildirdi.15 Haziran 2013 tarihleri arasında her türlü balık avcılığının yasaklandığı belirtildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, il genelindeki akarsu ve göletlerde 15 Mart – 15 Haziran tarihleri arasında balık avı yasağının başlayacağını bildirdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, balıkların üreme ve yumurtalama dönemi nedeniyle il genelindeki akarsu ve göletlerde 15 Mart  – 15 Haziran 2013 tarihleri arasında her türlü balık avcılığının yasaklandığı belirtildi.

Belirtilen tarihler arasında avcılık yapılmasının tespiti halinde 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca toplamda bin 195 lira idari para cezası uygulanacağının ifade edildiği açıklamada, göl ve akarsulardaki doğal dengenin korunması ve sürdürülebilir bir balıkçılık için uygulanan avlanma yasağına herkesin uyması gerektiği kaydedildi.

Yasak: Amasya, Aksaray, Afyon, Ankara, Balıkesir, Bartın, Bolu, Burdur, Bursa Bilecik, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Zonguldak illerini kapsıyor.

Hakkında SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Tonlarca Balığa el konuldu

Balık boyu sınırına uymayan balıkçılara ikinci dalga operasyon geldi. Balık halindeki operasyonda ...