Balıkcılık

Akdeniz Bereketi

Antalya’nın Alanya ilçesinde tekneyle açıldığı denizde 25 kilogram ağırlığında köpek dişli lagos balığı tutan amatör balıkçı, avladığı balıkla birlikte kendisine malzemeleri satan işyeri sahibine giderek teşekkür etti.

Sabah saatlerinde Osman Aktitiz’in işletme müdürlüğünü yaptığı Akdeniz Av Galerisi dükkanına gelen Yüksel Tarhan, tekneyle balığa çıkacağını ve bunun için sağlam malzemelere ihtiyacı olduğunu söyledi. Gerekli malzemeleri alan Tarhan, tekneyle açıldığı Akdeniz’de 25 kilogram ağırlığında köpek dişli lagos adı verilen ve yöresel adı ise beyaz pörtlek olan balığı yakaladı.

Şaşkınlığını gizleyemeyen Yüksel Tarhan, kıyıya çıkar çıkmaz ilk iş olarak kendisine malzemeleri satan Osman Aktitiz’i
ziyaret etti. Aktitiz’le birlikte objektiflere poz veren Yüksel Tarhan, “4 yıldır amatör olarak balıkçılıkla uğraşıyorum.
Buradan malzemeleri aldıktan sonra denize açıldım ve bu kocaman balığı yakaladım. Mutluluğumu paylaşmak adına Osman arkadaşımı ziyarete geldim” dedi.
Dükkan önünden geçen bir restoran işletmecisi ise Yüksel Tarhan’dan balığı kilosu 30 liradan satın aldı.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu