Yeşil Doğa

Aronya meyvesi…

Aronya meyvesinin faydaları nelerdir? Kanser hücreleriyle savaşıyor mu?

Halk arasında ‘Süper Meyve’ olarak anılan aronya meyvesi, Türkiye’de gittikçe popülerleşiyor. Anavatanı kuzey Amerika olan meyvenin faydaları nelerdir, kanser hücrelerini yok ediyor mu?

Sağlık yönünden çok faydalı olduğu bilinen aronya meyvesinin, içerdiği vitaminler bakımından oldukça zengin olduğu, yapılan araştırmalarda kanser hücrelerini yok ettiği ortaya çıktı. Aynı zamanda geleneksel tıbbı tedavilerde de kullanılan Aronya, Türkiye’nin her bölgesinde yetişme potansiyeline sahip.

FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR!

Kronik hastalıklarla baş ederek bağışıklığı güçlendiren Aronya meyvesi hastalıklara karşı adeta kalkan oluşturarak, buna bağlı gelişen bazı ruhsal komplikasyonları önlüyor. İşte, antioksidan özelliğiyle öne çıkan aronya meyvesinin faydaları…

Kolesterol ve kan şekerini normalleştirir

Ateroskleroz, diyabet, kalp krizi ve inme riskini azaltır.

Düzenli kullanımda, aronya meyveleri kan basıncını düşürür, bağışıklık sistemini güçlendirir ve sinir sistemini rahatlatır.

PP vitamini kan damarlarının duvarlarını daha elastik hale getirir. Pektin sindirim sistemini olumlu etkiler ve toksinlerin vücuttan atılmasını hızlandırır.

Aronya ayrıca böbreklerin çalışmasına yardımcı olur, karaciğeri zararlı maddelerden korur, safranın çıkışını iyileştirir ve gözlerin yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Kaynak: haberglobal.com.tr

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu