Avcılık

Avcılar, Yeni Sezona Hazırlanıyor

Akçakoca Avcılık, Atıcılık Derneği Başkanı Balaban: “Avcılar, yeni sezonu kekliğin bol olduğu Erzurum, Sivas, Iğdır, Erzincan ve Tokat gibi illerde açacak”

Akçakoca Avcılık, Atıcılık Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Hamza Balaban, avcıların yeni sezonu kekliğin bol olduğu Erzurum, Sivas, Iğdır, Erzincan ve Tokat gibi illerde açacağını söyledi.

Kasım ayının ilk haftasından itibaren yeni sezonun açılacağını belirten Balaban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her av grubunun ayrı programı olduğunu dile getirdi

Kaçak avcılığın hem avcılara hem de doğaya zarar verdiğini anlatan Balaban, “Avcılar, ‘çantacılık’ dediğimiz kaçak avcılığı yapmasın. Avın serbest olduğu zamanlarda milli parklardan her türlü evraklarını alıp öyle avlansınlar” dedi.

Bazı avcıların evraksız ve izinsiz avlanırken yakalandığını kaydeden Balaban, “İsterseniz cumhurbaşkanı olun, yakalandığınız takdirde ceza kesilir, avcının tüfek ve tesisatı alınır. Bunlara dikkat edilmesi gerekir. Avcı arkadaşlarımızı kanunlara göre hareket etmeleri konusunda herkesi her zaman uyarıyoruz” diye konuştu.

Kasımda açılacak sezonun keklik avcılığı ile başlayacağını vurgulayan Balaban, “Avcılar, yeni sezonu kekliğin bol olduğu Erzurum, Sivas, Iğdır, Erzincan ve Tokat gibi illerde açacak” ifadesini kullandı

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu