Avcılık

Avcılık Fotoğrafları Ceza Getirebilir

Bazı avcıların sosyal paylaşım sitelerinde avcılık fotoğraflarını paylaştıklarını belirten yetkililer, “Paylaşılan fotoğraflarda günlük av limitini geçen görüntüler tespit edilmektedir.”

Bazı avcıların sosyal paylaşım sitelerinde avcılık fotoğraflarını paylaştıklarını belirten yetkililer, “Paylaşılan fotoğraflarda günlük av limitini geçen görüntüler tespit edilmektedir. Bu da suça delil sayılmaktadır” dedi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Yozgat Şube Müdürlüğü, 2013 yılı 11 aylık dönemde 108 kaçak avcıya 56 bin 102 TL ceza yazarken 1 pikap ve 3 otomobile de el koydu. Doğa Koruma ve Milli Parklar Yozgat Şube Müdürlüğü yetkilileri, müdürlük olarak kaçak av konusunda gece gündüz demeden denetimlerini sürdürdüklerini belirterek, “Bu yıl içerisinde yapılan denetimlerde 108 kaçak avcı yakalanmıştır. Yakalanan kaçak avcılara toplamda 56 bin 102 TL ceza yazılırken, 4’ü araç olmak üzere 30 suç aletine de el konmuştur. Araçla gece av yapan 1 pikap ve 3 binek otomobil yakalanırken, konu yargıya intikal etmiştir” dedi.

Bazı avcıların sosyal paylaşım sitelerinde avcılık fotoğraflarını paylaştıklarını belirten yetkililer, “Paylaşılan fotoğraflarda günlük av limitini geçen görüntüler tespit edilmektedir, bu da suça delil sayılmaktadır. Avcı günlük bir tavşan vurabilir fakat 2 tavşan ile veya 4 keklik ile fotoğraf çektirip sosyal paylaşım sitelerinde yayınlıyorlar. Bu suç teşkil etmekte ve ceza kesilmektedir. Avcılar arkadaşının vurduğu keklik veya tavşanla fotoğraf çektirdiğini söyleyebilir fakat görüntü kendisini göstermektedir” diye konuştu.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu