Avcılık

Avcılık İçin Gerekli Belgeler

AV TÜFEĞİ SAHİPLİK BELGESİ Almak İçin Gerekli Belgeler
01-Valilik (Kaymakamlık) makamına dilekçe, 02- Valilik (Kaymakamlık)  makamından dosya, 03- Nüfus Müdürlüğünden alınacak nüfus kayıt örneği (18 yaşını doldurmuş olmak), 04- İkamet il muhaberi (fotoğraflı), 05- 5 adet renkli vesikalık fotoğraf (son bir yıl içinde çekilmiş olmalıdır), 06- Nüfus cüzdanının aslı, 07- Tam kapaklı telli dosya, 08- Savcılık sabıka kaydı, 09- Sağlık ocağından sağlık raporu,
Hiçbir harca tabi olmayıp sadece kart parası alınır.

AVCI SERTİFİKASI

Bulunduğunuz yerin halk eğitim müdürlüğü ve av kulüpleri tarafından oratklaşa düzenlenmekte olan kurslardan alınan belge.Avlanma belgesi alabilmemiz için bu belgenin olması gerekiyor.

AVLANMA BELGESİ

Kara avcılığı avlanma belgesi almak için kurs bitirme belgesi, ikametgah adresi, sabıka kaydı,2 resim, silah ruhsatı ve sertifika ile Çevre ve Orman Müdürlüğü yetkililerine başvurulması gerekmektedir.

AVLANMA PULU

Avlanma pulu temin etmek için avlanma bedellerini bulundukları yerdeki T.C. Ziraat Bankası Şubelerine veya İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Döner Sermayesine yatıracaklardır.
Yatırılan bu bedellere ilişkin banka dekontu veya saymanlıklardan verilecek makbuzlar ile dernek yetkililerince tanzim edilen derneğe üye olduğuna dair belge ile avcılara ait geçerli av tezkereleri veya avcılık belgelerinin asılları ve birer fotokopisi ile birlikte İl Çevre ve Orman Müdürlüklerinin Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlükleri veya Doğa Koruma ve Milli Parklar mühendisliklerine başvurulacaktır.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu