Avcılık

Avcılık İnsani Değil

Batman Çevre Gönüllüleri Derneği, nesli tükenmek üzere olan hayvanların avlanmasına tepki gösterdi.
Batman Çevre Gönüllüleri Derneği, son 40 yılın en soğuk günlerinin yaşandığı bu günlerde aç kalan yaban ve sokak hayvanlarının düştüğü zor durumu fırsata dönüştürmeye çalışanlar ve duyarsız kalanları uyardı.

ÖLDÜRMEYİN, BESLEYİN!

Yaban ve sokak hayvanlarının çaresiz duruma düşmeleri ile ilgili bir basın açıklaması yapan Çevre Gönülleri Derneği Başkanı Recep Kavuş, yaban hayvanlar köy ve kentlere kadar inebileceklerine dikkat çekerek”Barınmalarına izin verin. Yiyecek ihtiyaçları için ulaşabilecekleri yerlere yiyecek bırakın ve lütfen öldürmeyin” dedi.

AVLANMAK VİCDANİ DEĞİL

Dondurucu hava koşullarında hareket edemez duruma düşen hayvanları avlamanın vicdanen ve dinen doğru olmadığına dikkat çeken Recep Kavuş, şunları aktardı:

“İlk günden beri imkanlar çerçevesinde hayvanların geçiş güzergahları, yüksek yerlere ve bina damlarına yiyecek bırakıyoruz. Herkesin zor durumdaki havyalar öldürmeye değil, yaşamını devam ettirebilmeleri için barınma ve yiyecek noktasında yardımcı olmaları gerekmektedir. Tüm canlıların yaşam hakkına saygı çerçevesinde hayvanların bu zor günde avlanmasını doğru bulmuyoruz. Ayrıca eline silah alıp ava çıkan birçok kişi de 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu hiçe saymaktadır. Yasadışı avcılığa yönelik ilgili kurum ve kolluk kuvvetlerinin denetimlerini artırmaları gerekmektedir” dedi.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu