Yeşil Doğa

Avustralya’da yarasalar şehri istila etti

Avustralya’nın Charters Towers şehri belediye yetkilileri, şehirdeki bir park çevresinden ayrılmayan yaklaşık 80 bin yarasayı korkutup kaçırmaya çalıştıklarını ancak şu ana kadar başarılı olamadıklarını söyledi. Bölge sakinleri ise, tek problemin yarasaların çıkardıkları sesler olmadığını belirterek, hayvanların evlerden içeri girmeleri nedeniyle korkuya yol açtıklarını belirtiyor.
Belediye Başkanı Frank Beveridge, “Etrafta müthiş bir dışkı pisliğine yol açıyorlar. Bahçeler, araçların üstü pislik içinde kalıyor” dedi.
Ayla Pott isimli vatandaş, “Etrafta çok kötü bir koku var. Bazen kapınızı, pencerenizi açamıyorsunuz, o kadar kötü bir koku hakim” diye konuştu.
HAYVAN HAKLARI SAVUNUCULARI YİNE İŞ BAŞINDA
Bazı hayvan hakları savunucuları ise yarasaların bölgeden uzaklaştırılması için başvurulan yöntemlerin yavru yarasaların hayatını tehlikeye atabileceğini belirtti. İsminin açıklanmasını istemeyen bir eylemci, “Onların uçup kaçma şansı yok. Yetişkinler de yavrularını kurtaramaz. Yere düşüp yaralanıyorlar, muhtemelen ölüyorlar” dedi.
Belediye yetkilileri, önümüzdeki 10 gün boyunca helikopter dahil farklı yöntemlerle yarasaları bölgeden uzaklaştırmak için çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

yarasa2 yarasa-640x360

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu