Anasayfa / Avcılık Kararları / Bahşılı’da Av Yasağı

Bahşılı’da Av Yasağı

Kırıkkale Bahşılı Kaymakamlığı tarafından ilçede yaban av hayvanlarının çoğalması için av yasağı kararı alındı.
Yaban av hayvanlarının çoğalması ve bölgede avcılığın sağlıklı devam edebilmesi için Av Komisyonu, Kaymakam Harun Ersin Polat başkanlığında toplandı.

Toplantıda ilçedeki yaban hayatı, av hayvanları, bıldırcın ve üveyik, Kınalı keklik, kaya kekliği, sakarca kazı, yaban ördekleri, su çulluğu, kaya güvercini, tahtalı, karatavuk ve çulluk avı, alakarga, küçük karga, leşkargası, saksağan, yaban tavşanı, ada tavşanı, yaban domuzu avının 2014 yılı sonuna kadar yasaklanmasına karar verildi.

Toplantıda ayrıca Kapulukaya Barajında kuş türlerinin korunması için çalışma yapılması kararı alındığı kaydedildi.

Kaymakam Polat, toplantıda yaptığı konuşmada, yaban hayatının ve av hayvanlarının popülasyonunun korunması gerektiğini belirterek, kaçak avcılıkla mücadelenin etkin bir şekilde sürdürüleceğini belirtti.

Hakkında SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

Bir yorum

 1. haber biraz hatalı gibi sanki kaymakam ilçede avı yasaklamış izlenimi uyandırıyor fakat böyle bir yetkisi olmadığı gibi öyle bir durum da yok…

  http://www.bahsili.gov.tr/default_B1.aspx?id=58

  İlçemizde Av Komisyon Toplantısı Sayın Harun Ersin POLAT Başkanlığında yapıldı.

  Bahşılı Kaymakamı Sayın Harun Ersin POLAT Başkanlığında, Orman ve Su İşleri Bakanlığı IX. Bölge Müdürlüğü Kırıkkale Şube Müdürü V. Neslihan AKDEMİR, İlçe Jandarma Komutanı J.Kd.Bçvş. Ercan ERÇAYAN, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet TUGAY, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Hacı Arslan ATMAN, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü V. Şeref DURUYÜREK, Kırıkkale Avcılar Derneği Üyeleri; Avcı Çetin YONCA, Avcı Ferdi DOĞANAY, Avcı İbrahim BAŞKAL’dan teşekkül İlçe Av Komisyonu 05.02.2014 tarihinde Kaymakamlık toplantı salonunda toplanmıştır.

  Toplantıda, ilçemizdeki yaban hayatı, av hayvanları, ruhsatlı avcılığın durumu kotalı avcılık ve kaçak avcılık konuları görülmüştür.

  Toplantıda, av hayvanlarının çoğalması ve bölgemizde avcılığın sağlıklı devam edebilmesi amacıyla 2014 yılı için

  Doğusu : Bahşılı İlçe Merkezinden -Kırıkkale-Karakeçili Yolu

  Kuzeyi : Bahşılı Merkezden-Çamlıca(Kömürcüler) Köy Yolu

  Batısı : Çamlıca(Kömürcüler)-Küreboğazı-Sarıkayalar Köy Yolu

  Güneyi : Bahşılı-Karakeçili İlçe Sınırı

  dahilinde olan yerlerin avlanmaya yasaklanması kararı alınmıştır. Ayrıca Kapulukaya barajında kuş türlerinin korunması için çalışma yapılması kararı alınmıştır.

  Toplantıda İlçe Kaymakamımız Sayın Harun Ersin POLAT yaban hayatının ve av hayvanlarının popülasyonunun korunmasının önemine değinerek kaçak avcılıkla mücadelenin etkin bir şekilde sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.

  Toplantıda , Orman ve Su İşleri Bakanlığı IX. Bölge Müdürlüğü Kırıkkale Şube Müdürü V. Neslihan AKDEMİR Bahşılı’da denetimlerin etkin bir şekilde yapıldığını ve bu konuda kendilerine yardımcı olan İlçe Jandarma Komutanı J.Kd.Bçvş. Ercan ERÇAYAN’a teşekkür ettiğini belirtti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

2013-2014 Av Sezonu Sona Erdi

Bursa’da kaya güvercini, tahtalı, karatavuk ve çulluk avı ile alakarga, küçük karga, ...