Sıradışı Haberler

Balıklar Yaşasın

Sivas’ın Hafik ilçesindeki Hafik Gölü’nde yaşanan balık ölümlerinin önlenmesi için gölün yüzeyindeki buzlar iş makinesiyle kırıldı.

Türkiye’nin uluslararası öneme sahip 135 sulak alanından biri olan Hafik Gölü’nün yüzeyi soğuk havanın etkisiyle buz tuttu. Buz kalınlığının yer yer 40 santimetreye ulaştığı gölde yaşanan balık ölümleri yetkilileri harekete geçirdi.

Hafik Kaymakamlığı, Hafik Belediyesi ve DSİ Sivas Bölge Müdürlüğünce yürütülen çalışma kapsamında gölün yüzeyindeki buz tabakası iş makinesi yardımıyla kırıldı. Kırılan buzların altında da ölü balıklara rastlandı.

Hafik Kaymakamı İdris Arslan, Hafik Belediye Başkanı Mitat İlhan ve DSİ 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya, gölde incelemelerde bulundu.

Hafik Gölü’nün buz tutmasının ardından balık ölümleri yaşanmış, Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şubesi ekipleri gölde incelemede bulunarak numune almıştı.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu