Anasayfa / Yeşil Doğa / Belgrad Ormanı’nda çöp öbekleri hala toplanmadı!

Belgrad Ormanı’nda çöp öbekleri hala toplanmadı!

Geçtiğimiz aylarda Belgrad Ormanı’ndaki çöp öbekleri gündeme gelmiş, piknikçilerin geride bıraktığı çöpler öbekler halinde etrafta birikmişti.Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürlüğü ekipleri koordinasyonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerince çöpler geceden itibaren toplanmaya başlanmış, iki günde toplam 29 ton çöp toplanmıştı.

ÇÖP ÖBEKLERİ HER TARAFTA

Ancak Belgrad Ormanı’nda yine aynı manzaralar yaşanmaya başlandı. Uzun süredir orada olduğu düşünülen, üzerleri toz bağlamış çöp öbekleri yeniden birikmeye başladı. Onlarca çöp yığını, haftasonu nefes almak için Belgrad’a giden vatandaşları şaşkına uğrattı.

İHMAL VAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce temizlenmesi gereken Belgrad Ormanı’ndaki bu manzara ‘ihmali’ gözler önüne serdi. İstanbul’un akciğeri olarak tanımlanan ormanda bu tarz görüntüler yürekleri burktu. Yine ormanın bazı noktalarında yıkılmış ağaçların bulunması, bunların toplanmaması da tepki topladı.

Ayrıca etrafta çöp kovalarının bulunmaması da dikkat çeken başka bir nokta… İspark’a ödenen 13 lira ile giriş yapılan Belgrad Ormanı’nın temizlenmemesi tepki çekmeye devam ediyor.

Kaynak: takvim.com.tr

Hakkında SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

Bir yorum

  1. Balıkesir’de Ormanlara girmek yasaklandı burasıda yasaklansın…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Doğal koruma alanı Nemrut Kraterine Betonarme Yapı…

2 bin 800 rakımda 13 kilometrekarelik yüz ölçümüyle bünyesinde barındırdığı sıcak ve ...