Yeşil Doğa

Beyşehir Gölü’nün temizliği için düğmeye basıldı…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Konya’da Beyşehir Gölü’nün temizliği için harekete geçti. Bakanlık ve Konya Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan iş birliği protokolü ile gölün 2021’e kadar temizlenmesi hedefleniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan “Beyşehir Gölünde Hayalet Ağların Tespiti ve Temizlenmesi İş Birliği Protokolü” hakkında bilgi veren Bakan Murat Kurum, Türkiye’nin en önemli doğal güzelliklerinden biri olan Beyşehir Gölü’nün Türkiye’nin en büyük üçüncü gölü olduğunu söyledi.

Bu kapsamda, Beyşehir Gölü’nün temizlenmesi amacıyla hazırlanan protokolü imzaladıklarını belirten Kurum, 31 Mart Yerel Seçimlerin çerçevesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 11 maddelik manifesto kapsamında Konya’nın tüm ilçelerini gidip, vatandaşların tüm şikayetlerini aldıklarını anlattı.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu