Avcılık

Biga’da av sezonu sona erdi

Yeşil Ada Avcılar Kulübü av sezonun sona erdiğini duyurdu.Biga Yeşil Ada Avcılar Kulübü başkanı Recep Hızlı, “2016- 2017 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararı uyarınca av sezonu 26.02.2017 tarihi itibariyle ülke genelinde kapanmıştır….

Yeşil Ada Avcılar Kulübü av sezonun sona erdiğini duyurdu.

Biga Yeşil Ada Avcılar Kulübü başkanı Recep Hızlı, “2016- 2017 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararı uyarınca av sezonu 26.02.2017 tarihi itibariyle ülke genelinde kapanmıştır. Avın kapanış tarihi itibariyle, av ve yaban hayvanlarının üreme dönemi başlamış olup avın açılacağı zamana kadar bu dönemde avcılık faaliyetleri yasaktır. Özellikle av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme evrelerini içine alan bu süre zarfında toplumun tüm kesimleri tabii ortamlara çıkarken daha hassas hareket etmeli, av ve yaban hayvanlarının yavru ve yumurtalarının toplanmaması gerekmektedir” dedi.

Avcıların yasak süresince uymaları gereken kurallara da değinen Hızlı, “Elimizde mevcut avla ilgili silah ve silah ile kullandığımız bütün ekipmanları temizleyip 2017/2018 av sezonuna kadar rafa kaldıralım, geçmiş av sezonu hakkında hatıralarımızı ve anılarımızı gözden geçirip, önümüzdeki av sezonu için görüş ve fikirleri analiz edelim. Bu vesile ile av sporu ile ilgilenen tüm avcı arkadaşlarımı ata sporumuz olan Atıcılık yapmaya davet ediyorum. Balıkkaya atış poligonu hazır olup her isteyen atıcı arkadaşlarımız poligondan faydalanabilir. Trap ve skeet atacak tüm arkadaşlarımız tüm bilgileri Biga’mızda bulunan merkez avcılar kulübü ile Yeşilada avcılar kulübünden gerekli bilgileri alabilirler” diye konuştu.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu