Avcılık

Bohçacılar Fena Yakalandı

Tavşan avlayan bohçacıların kamyonetine ve motosikletine el konuldu…

Konya’nın Sarayönü İlçesi’ne bağlı Ladik, Özkent ve Bahçesaray köylerinde yasadışı yollarla tavşan ve bıldırcın avlayan bohçacılar suçüstü yakalandı. Kaçak avlananların, işledikleri suç nedeniyle el konulan pick-up, motorsiklet ve tüfeklerinin mülkiyeti de kamuya geçti.

Konuyla ilgili olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Konya İl Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin kaçak avlananlarla ilgili çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Konya’ya bağlı Sarayönü İlçesi, Özkent Köyü sınırlarlı içinde kaçak avlanan iki bohçacı ekipler ve Jandarma tarafından düzenlenen ortak operasyon neticesinde suçüstü yakalandı. Olaydan sonra pick-up araca, bir adet otomatik yivsiz tüfeğe, bir adet projektöre, bir adet kütüklük ve 27 adet fişeğe el konuldu.

Yine aynı ilçeye bağlı Ladik Beldesi’nde koruma kontrol faaliyetini yürüten ekipler Ladik’te motosiklet ile gece far avı yaptığı tespit edilen bohçacıyışi suçüstü yakalandı. Yakalanan kişinin kaçak avlanmada kullandığı motosikletinin yanı sıra tüfeğine de el konuldu.

Sarayönü’ye bağlı Bahçesaray Köyü sınırlarında ise yasak olduğu halde, bıldırcın avlamak üzere, hayvanları yanıltma amaçlı elektronik ses çıkaran 1 adet teyp ele geçirildi. Ele geçirilen tüm araç ve malzemelere 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu gereğince el konularak mülkiyeti kamuya geçirildi.

L4

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu