Balıkcılık

Boili nasıl yapılır

Boili tatlı suda sazan avlamak için kullanılan çeşitli büyüklükte hamur toplarına verilen addır. Kokulu ve lezzetli olduğu için sazan balıkları bu yemleri uzaktan algılayıp harekete geçer.

Boili nasıl yapılır ?

Malzemeler

2 su bardağı un –  1,5 su bardağı mısır unu –  1 paket vanilya –  1 su bardağı süt –  1,5 yemek kaşığı zeytin yağı –  1 kaşık ayçiçek yağ – ı 2 adet yumurta –  1 çay bardağı irmik –  1 kaşık yoğurt –  1 su bardağı civciv yemi

Boili Tarifi

Tüm malzemeleri alabildiğince su ile iyice karıştırınız. Malzemeleri yumuşak olacak kadar yoğurunuz. Karışımı ufak ufak yuvarlayınız ve kaynar suyun içine atınız 2-3dk. sonra çıkartınız. Çengele geçirip önceden delik açıp o şekilde kaynatabilirsiniz. Kaynar sudan çıkan boili`leri serin ve gölge bir yerde 3 gün beklemeye bırakın Boili ler kuruduktan sonra kullanıma hazır hale gelmiştir.

Boili tuzlu suda işe yaramaz. Tuzlu su balıkları renkli yem ve balık parçaları yemeyi tercih eder.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu