Balıkcılık

Bu Balık Kobradan bile zehirli

Dünyanın en zehirli hayvanları arasında ilk 5’te yer alan taş balığı,İstanbul Akvaryum’da ziyaretçileriyle buluşacak.
Kral kobradan, sarı akrepten, huni ağ örümceğinden bile daha zehirli olan taş balığının sırtındaki 13 zehirli dikene temas eden canlı, felç kalıyor. Müdahale edilmemesi halinde ise ölüyor.

İLK BEŞTE
Dünya denizlerinde yaşayan bin 500 çeşit canlıyı ziyaretçileriyle buluşturan İstanbul Akvaryum, yeni bir türe daha ev sahipliği yapacak. Tüm balık türleri arasında en zehirli tür olarak bilinen ve dünyanın en zehirli 10 hayvanı listesinde ilk 5’te yer alan taş balığı, İstanbul Akvaryum’da ziyaretçileriyle buluşacak. Ziyaretçiler, 1 Ekim’den itibaren zehirli balığı Kızıldeniz mikro tankında görebilecek.

ZEHİRLİ 13 DİKENİ VAR
Görüntüsü bir kayadan farksız olan taş balığı, Hint ile Pasifik Okyanusu’nda ve Kızıldeniz bölgesinde yaşıyor. Sırtında çok zehirli 13 dikeni bulunan taş balığı, temas halinde kurbanını felç ederek, müdahale edilmemesi durumunda ölüme neden oluyor.
Genellikle zeminde kayaların ya da mercan resiflerinin yanında kendini bir kayaymışçasına kamufle eden taş balığı, bazen 48 saat hareket etmeden avını bekleyebiliyor.

Kayaya benzeyen görüntüsünden dolayı, yanına sığınmak için gelen küçük tür balıkları yiyerek besleniyor. Yapılan araştırmalar ve rapor sonuçlarına göre Endo Pasifik bölgesinde taş balığı zehri sonucu ölüm vakaları ile karşılaşılıyor.

 

YabanClub Video Gallerisi

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu