Avcılık

Bu Görüntüye 17 bin lira ceza geldi

Bucak’ta geçen mayıs ayında evlenen Arif Ö., düğünde av tüfeğiyle havaya ateş açtı. Arif Ö.’nün tüfeğinden çıkan saçmaların isabet ettiği bir kişi hafif yaralandı. Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma tarafından gözaltına alınan Arif Ö., sorgulanmak üzere karakola götürüldü.

Sorgusu yapılan Arif Ö.’nün cep telefonunu inceleyen ekipler, telefonda Arif Ö. ve arkadaşları M.T., Y.G., ile B.Ö.’nun izinsiz avladıkları yaban hayvanlarıyla çektirdikleri fotoğrafları buldu.

Bunun üzerine durum, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6’ncı Bölge Müdürlüğü Burdur Şube Müdürlüğü’ne bildirildi. Yetkililer, Arif Ö. ve arkadaşlarının avladığı hayvanlarla çektirdiği fotoğrafları inceledi. Ekipler, vurulan kızıl şahin, atmaca ve tavşan görüntülerinin olduğu cep telefonunun sahibi Arif Ö.’ye 15 bin 500 TL tazminat ve 2 bin 397 TL idari ceza olmak üzere toplam 17 bin 897 TL ceza yazdı.

2 YIL ÖNCEKİ CEZAYA YARGITAY’DAN ONAMA

Bu arada, Isparta’nın Yalvaç İlçesi’nde 2011’de kaçak yolardan avlandığı tespit edilen kişilere verilen ceza Yargıtay tarafından onandı. Yalvaç İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, 2011’de yol kontrolü yaptıkları sırada bir kamyonetin kasasında kaçak yollardan avlandığı tespit edilen 85 yaban ördeği, 13 karabatak ve 1 balıkçıl ele geçirdi. Doğa Koruma ve Milli Parklar 6’ncı Bölge Müdürlüğü Isparta Şube Müdürlüğü’nce kamyonetteki Yunus D. ve İsmail A.’ya toplam 42 bin 850 TL ceza yazıldı. Yunus D. ve İsmail A. üst mahkemede cezaya itiraz etti. Yargıtay 4’üncü Hukuk Dairesi, itirazları reddederek cezayı onayladı. Yunus D. ve İsmail A’nın 42 bin 850 TL’yi faiziyle birlikte ödememeleri halinde icra yoluna başvurulacak.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu