Sıradışı Haberler

Bursa’da Ayılar Şehre İndiler

Bursa’da gece mesaisinden çıkıp evine gitmekte olan bir vatandaşı iki ayı kovaladı. Bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibi, siren çalarak korkuttukları ayıları ormanlık alana kovaladı.

Bursa – Merkez Yıldırım İlçesi’nde saat 02.00 sıralarında işten çıkıp evine gitmekte olan bir vatandaşı, Temenyeri Caddesinde yürürken iddiaya göre, iki ayı kovaladı. Koşarak evine giden vatandaş, 155 Polis İmdat hattını arayarak kendisini iki ayı tarafından kovalandığını ve ayıların Temenyeri parkına girdiğini söyledi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis ekipleri bölgedeki park, bahçe ve sokaklarda ellerinde fenerler ile ayıları aramaya başladı. Bazı polisler ise ayıların saldırı ihtimaline karşı sokaklarda araçlarla gezdi. Polis ekipleri ayıların uzaklaşması için bölgede siren çalarak devriye gezdikleri sırada Temenyeri Parkından çıkan ayılar daha sonra Uludağ eteklerinde bulunan ormanlık alana kaçarak gözden kayboldu. Başka ayıların daha olma ihtimaline karşı polis ekipleri, park, bahçe ve sokaklarda araçlarla arama çalışmalarını bir süre daha devam ettirdi. Bölgede yaşayan vatandaşlar, Uludağ’da aç kalan ayıların zaman zaman evlerin önündeki çöp tenekeleri içindeki yiyecekleri almak için ve ormanlık alanlarda piknik yapan kişilerin bıraktıkları yiyecekleri yemek için indiklerini söylediler.

YabanClub Video Gallerisi

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu