Yeşil Doğa

Bursa’da şehir merkezine ayı indi

Bursa İnegöl’de kış mevsiminin gelmesiyle yiyecek bulmakta güçlük geçen bir ayı ilçe merkezine indi. Saat 03:30 sıralarında devriye gezen polis ekibi, yolda hızla koşan ayıyı görünce takip etmeye başladı. Polislerin takviye ekip istemesi üzerine olay yerine çok sayıda polis gönderildi.

Yaklaşık 3 buçuk saat süren kovalamacanın ardından ayı, Sinanbey Mahallesi Salkım Söğüt Sokak’ta sıkıştırıldı. Ayı bu sırada İnegöl Belediyesinde görevli veteriner hekim tarafından uyuşturucu iğneyle vuruldu. Uyuşturucu iğnenin bir süre sonra etkisini yitirmesi üzerine ayı kalabalığa doğru koşmaya başladı. Bu sırada zabıta memurlarından Ahmet Yalın, ayının saldırısı sonucu yaralandı.

Yaralı zabıta memuru İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisine kaldırılarak tedavi altına alındı. Bir süre daha devam eden kovalamacadan sonra ayı tekrar uyuşturucu iğne ile vurularak etkisiz hala getirildi. Uyuşturulan ayı, iş makinasının kepçesi üzerine getirildi. Kontrol altında tutulan ayı için Bursa’dan uzman ekibin gelmesi bekleniyor.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu