Yeşil Doğa

Ceviz Ağaçlarını Kestiler

Ordu’nun Ulubey ilçesinde 70 dönüm büyüklüğündeki fındık bahçesini sökerek Karadeniz’in en büyük ceviz bahçesine çeviren işadamı Seçkin Poyraz´ın bahçesinde bulunan bin 100 ceviz ağacı kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından köklerinden kesildi.

Karadeniz’in en büyük ceviz bahçesi olan arazide birkaç senedir kaman 1 ve 5 cinsinde özel bir tür ceviz yetiştirilmek için yoğun çalışmalar yürütülüyordu. Gece geç saatlerde yapıldığı tahmin edilen ağaç katliamının ardından bahçesindeki katliamı gören Seçkin Poyraz, büyük bir şaşkınlık yaşarken, yapılan olayın şahsına değil Karadeniz Bölgesi’ne ve tarım sektörüne yönelik olduğunu söyledi. “Gece saatlerinde kalabalık bir grup olduğunu tahmin ettiğimiz kişilerce bahçeye girilmiş ve baltalarla bin yüz adet ceviz ağacının tamamını kesmişler. Dikilecek fidanlarımız vardı onları dahi kesmişler.” dedi.

Hiç kimseyle bir husumeti olmadığını ifade eden üretici ve işadamı Seçkin Poyraz, yapılanın şahsi olmadığını Ordu ve Karadeniz Bölgesine yapılan bir operasyon olarak vurguladı ve bazılarının bölgede yeni tarım ürünü olarak cevizi görmek istemediğini söyledi.

Ceviz ağaçlarının 6 yaşında olduğunu ve bu sene yaklaşık 100 bin liralık mahsul beklediğini söyleyen bahçe sahibi Seçkin Poyraz, toplam zararının iki milyon lira olduğunu ifade etti.

Olayla ilgili savcılığa suc duyurusunda bulunulurken, jandarmada faillerin yakalanması için çalışmalarının sürdürüyor.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. “Ormansız Vatan olmaz”, “Ağacı kesmek insanı öldürmek gibidir”Modern Dünya`nın yüz kızartıcı suçlarından biri.Allah bazi insanların yardımcısı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu