Sıradışı Haberler

Canlı Anahtarlıklar….

Çin’de Yeni Çılgınlık insanlık dışında canlı Üretim. Canlı Anahtarlıklar….

Artık her şeyi üreten Çin’de içinde canlı havyan barındıran anahtarlıklar satılıyor.
Çin’de plastik kap içine canlı balık veya kaplumbağa konmasıyla yapılan anahtarlıklar giderek popülerleşiyor. Çinliler içinde renkli su ve Brezilya kaplumbağası veya kral balığı  bulunan bu “canlı” anahtarlıkları şans getirdiğine inanıyor. Ancak hayvan hakları savunucuları bunun açıkça hayvanlara eziyet olduğunu belirtiyor.

Çin’in online gazetelerinden Global Times’da, satışların patladığını ve her beş dakikada bir adet balıklı, 9 tanede kaplumbağalı anahtarlık satıldığı yazıyor.

Satıcılara göre hayvanların içinde durduğu renkli su da aylarca yaşamalarına olanak sağlayan mineraller bulunuyor. Uluslararası Veterine Hizmetleri Merkezi’nin kurucularından Mary Peng yemek konusunun doğru olabileceğini ama hayvanların kısıtlı oksijen miktarı nedeniyle kapalı bir torbada uzun süre yaşayamayacağını belirtiyor.
Bu anahtarlıklardan alan çok ama hepsi şans için ya da ev anahtarını bağlamak için almıyor. Bazıları da  bu bahtsız hayvanları serbest bırakabilmek için anahtarları alıyor. Anlaşılan her durumda kazanan satıcılar oluyor…

698joc cin-de-yeni-cilginlik-canli-anahtarliklar,6,concin-de-yeni-cilginlik-canli-anahtarliklar,4,conanahtarlik

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu