Balıkcılık

Denizden 3 ‘Dev Bereket’ Çıktı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Kardeşler Balıkçılığa ait ‘Kardeşler Balıkçılık 1’ adlı gırgırın ağlarına toplam 110 kilo ağırlığında 3 dev kılıç balığı takıldı.

Kilosunu 50 liradan bir restoranın satın aldığı öğrenilen 3 kılıç balığı parçalanmadan önce bir süre Kardeşler Balıkçılık’ın Sakarya Mahallesi’ndeki balık marketinde sergilendi. 5 bin liraya satılan 3 dev kılıç balığının denizden çıkan dev bereket anlamına geldiğini belirten marketin sahiplerinden Mustafa Topçu, 3 dev balığın İzmir’in Dikili ilçesi açıklarında ağlarına takıldığını anlattı.

Balıklardan en büyüğünün 50, diğer ikisinin de 40’ar kilo olduğunu kaydeden Mustafa Topçu, “Bu balıkları İzmir’deki bir restorana sattık. Balıkçılık dilinde ‘sabah suyu’ dediğimiz sabah saatlerinde bu balıkları yakaladık. Hemen sattık ve ekonomik anlamda yüzümüz güldü. Allah bereket versin. Allah olmayanlara da versin” dedi.

Balıkçılık piyasasında iri kılıç balıklarının iyi fiyatlara satıldığını belirten Mustafa Topçu, “Bu kılıç balıklarının küçük boyları olanlar piyasada 30 lira civarında satılıyor. Ama o boydaki balıkların avlanması yasak olduğu için biz, onları yakaladığımızda hemen denize geri atıyoruz” diye konuştu.

Kardeşler Balıkçılık’ın sahiplerinden Hüseyin Topçu ise “Uzun zamandan beri ilk kez ağlarımıza böylesi büyük balıklar takıldı. Bu büyüklükteki kılıç balıkları her zaman yakalanmıyor. Bu tür balıklara genelde İzmir ve çevresindeki ilçelerin açıklarında rastlanıyor. Bu balıkların oldukça büyük olması da sergilediğimizde vatandaşlar tarafından epey ilgi gördü. Balıkları bir restorana sattık. Bu restoran balıkları toptan satın aldığı için uygun bir fiyata sattık” diye konuştu.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu