Yeşil Doğa

Derbent Göleti

Konya’nın Derbent ilçesindeki Derbent Dereağzı Göleti’nin çevresine bisiklet ve yürüyüş yolu yapılması için proje çalışması başlatıldı.
Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar yaptığı açıklamada, belediye olarak Aladağ manzarasına sahip göletin çevresinde bir park düzenlemesi çalışması başlattıklarını belirterek, “Derbent, yazın Karadeniz, kışın da Uludağ manzaralarına benzer doğal güzelliklere sahip. Bu doğal güzelliklerden ilçemize dışarıdan gelen insanlar ile burada yaşayan vatandaşlarımızın istifade etmesi için belediye olarak birtakım çalışmalar içerisindeyiz. Çalışmalar bahar dönemi ile birlikte hız kazandı.

Şu ana kadar burayla ilgili 100-150 bin liralık bir harcama yaptık. Yürüyüş yolları yapılıyor. Ayrıca bir proje hazırlığı içerisindeyiz. Göletin etrafını tamamen çeviren, doğa bisikleti tutkunları veya bisiklet sporuyla uğraşanlar için bir bisiklet ve yürüyüş yolları yapılması için çalışma yürütüyoruz. Burada yaklaşık 6-7 kilometrelik bir bisiklet yolu için çalışma yapılmasını öngörüyoruz. Böylece buradaki bu güzellikleri bisiklet severler de yaşamış olacaklar. Parkta kamelyaların yanı sıra, çocuklar için oyun parkları ve süs havuzları da yapıyoruz” dedi

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu