Balıkcılık

Dev Turna – Cero (Mangar) Balığı

Türkce: Turna     Yerel adı : Cero – Mangar

Erzincan’ın Kemah İlçesi karayolunda Erzincan’a 30 kilometre uzaklıkta bulunan Acemoğlu boğazındaki Karasu Nehri’nde balıkçıların ağına takılan 67 kilogram ağırlığında, 1.65 metre boyundaki Turna (Cero – Mangar) Balığı görenleri şaşırttı.Balıkçılık yaparak geçimini sağlayan 46 yaşındaki Erdoğan Mercan’ın Karasu Nehri’ne attığı ağlara gece saat 02.00 sıralarında dev bir Turna (Cero – Mangar))Balığı takıldı. Mercan ve arkadaşı yarım saatlik mücadelenin ardından Balığı nehirden çıkarmayı başardı.

Kent merkezinde bulunan tezgaha konulan Turna (Cero – Mangar) Balığını vatandaşlar yakından inceledi. Balığı arkadaşı ile birlikte yakalayan Erdoğan Mercan, botla nehirde balık avına çıktıklarını belirterek, “Gece saat 02.00 sıralarında ağımıza düştü. Erzincan’da bu bir ilk. 30 senedir bu işi yapıyorum, bu büyüklükte Balığı ilk defa yakaladım. Yaklaşık 67 kilogram, kilogramını 15 ile 20 TL arasında satışa sunacağız.” dedi.Meraklı vatandaşlar da cep telefonu ile Turna (Cero – Mangar)Balığının görüntüsünü çekti.

                                                       Cero  (Mangar) Balığı                Turna Balığı

MANGAR VEYA BARBUS ESOCİNUS DCF 1.0

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu