Sıradışı Haberler

Domuz Kurşunu Akdeniz Fokuna

Alanya’da, koruma altına alınan Akdeniz foku, şehir magandaları tarafından av tüfeğiyle öldürüldü.

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için koruma altına alınan Akdeniz foku, şehir magandaları tarafından av tüfeğiyle öldürüldü. Gazipaşa’da Kızılin Mağarası’nı kendisine yuva edinen ve bölge halkının ‘Duman’ adını verdiği fokun ‘domuz kurşunuyla’ vurulduğu belirlendi.

Demirtaş Beldesi Aydap Mevkii’ne dün akşam saatlerinde gidenler, denizde hareket etmeden duran Akdeniz fokunu fark etti. Yakından inceleyenler, deniz yüzeyindeki kanı görünce durumu jandarma ve Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Deniz Biyoloğu Mustafa Akkoca’ya haber verdi. Bölgeye gelen Akkoca, karaya yaklaşık 15 metre uzaklıktaki foku kıyıya taşıdı. Akkoca, yaptığı incelemede, fokun ateşli av tüfeğiyle vurularak öldürüldüğünü tespit etti. Fokun kendileri tarafından bilindiğini ve gözlendiğini belirten Akkoca, “Gazipaşa’da Kızılin Mağarası’nı kendisine yuva edinen foka, bölge halkı ‘Duman’ adını vermişti. Plaj bölgesine kadar geldiği için insanlardan kaçmıyordu” dedi.

fok 1 fok

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu