Yeşil Doğa

Dünyada Her Metrekareye 50 Kilo Çöp Düşüyor!

Dünyada yer alan insan yapımı unsurların ne kadar ağırlık yaptığını merak eden ve dünyadaki atıkların miktarını merak eden İngiliz bilim insanlarının yaptığı araştırmanın sonuçları Anthropocene Review isimli dergide yayınlandı.

Dergide yayınlanan verilere göre binaların, tarlaların kısacası insanların günlük hayatında gözüyle gördüğü her şeyin bulunduğu Teknosfer katmanında insan yapımı nesneler toplamda 30 triliyon ton ağırlığa sahip. Bu araştırmanın en acı veren noktası ise metrekare başına kaç kilo çöp düştüğü.

Araştırmaya göre eğer dünya üzerindeki tüm çöpler her alana eşit bir şekilde dağıtılmış gibi hesaplandığında metrekare başına 50 kilo çöp düşüyor. Binaların yapım sürecindeki kalıntılardan elektronik cihazların atıklarına kadar tüm çöplerin toplandığı bu ağırlık hesaplamasında ortaya çıkan rakam ise gerçekten ürkütücü.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu