Avcılık

Elazığ’da Av Sezonu Başladı

Elazığ Keban, Karakaya, Özlüce ve Karakoçan Kalecik baraj göllerinde uygulanan su ürünleri avlanma yasağı 1 Temmuz 2013 tarihi itibari ile sona erdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili İsmail Gürbüz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Avlanma sezonunda ruhsat almayan, ruhsatlarının vize işlemlerini yaptırmayan, balıkçı teknelerine plakalarını yazdırmayan, mevzuata uygun olmayan araç-gereçlerle ve usulsüz olarak avlanma yapan kişi ve kişiler hakkında gerekli yasal işlemler süratle yapılacaktır.” dedi.

Su ürünleri avcılığı yapan şahısların nizami bir şekilde avcılık yapabilmeleri için kendileri ve tekneleri için ‘su ürünleri ruhsat tezkeresi’ çıkartmaları gerektiğini ifade eden Gürbüz, daha önce ruhsat tezkeresi aldığı halde vize işlemini yaptırmayanların, vizelerini en kısa sürede yenilemelerini istedi. Gürbüz, tekneler için verilen ruhsat numarasının okunabilecek ve görülebilecek şekilde teknenin her iki yanına yazdırılması gerektiğini kaydetti.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu