Anasayfa / Balıkçılık Kararları / Elazığ’da Av Yasağı 1 Nisan’da Başlıyor

Elazığ’da Av Yasağı 1 Nisan’da Başlıyor

Konu ile ilgili açıklama yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, “18 Ağustos 2012 tarih ve 2012/65 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan deniz ve iç sularda Ticari amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen 3/1 numaralı tebliğ gereği 1 Nisan 2013 tarihinde Samsun dahilinde tüm iç sularda sazan, kadife, şiraz, yayın, tatlısu kefalinin 1 Temmuz 2013 tarihine kadar avlanması yasaktır. Kurbağa istihsali ise 31 Mayısta sona erecektir.” dedi.

1 Ocak’ta başlayan turna av yasağının 31 Mart’ta, 15 Mart’ta başlayan tatlı su levreği avcılığının 1 Mayıs’ta, 1 Mart’ta başlayan sülük avcılığı 30 Haziran’da, su bitkilerinin (kamış, saz) ise 31 Temmuz’da sona ereceğini hatırlatan Güven, “Dönemde iç sularda avcılıkta kullanılan balıkçı tekneleri karaya çekilmek zorundadır. İlimiz sınırlarındaki avlak sahalarında av yasakları dönemi boyunca amatör balık avcılığı yasaktır. Tüm balıkçılarımızın yasalara uymalarını dilerim.” ifadelerini kullandı.

Hakkında SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Vahşice Balık Avlayanlara Hapis Cezası Verilsin

Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu (ASOF) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan İnanç, Türkiye’de kaçak ...