Yeşil Doğa

Engerek 20 Dakikada Ölüm Getirdi

Milas’ta profesyonel olarak avcılık yapan Hasan Azaklı’ya ait av köpeğini engerek yılanı ısırdı. Türkiye’deki en zehirli yılanlar arasında yer alan engerek yılanının başından ısırdığı köpek 20 dakika içinde öldü.

Milas’ta profesyonel avcılık yapan Hasan Azaklı’nın işyerinin bahçesinde beslediği av köpeğini engerek yılanı ısırdı. Yöre halkı tarafından ‘alaca yılan’ olarak da bilinen engerek türü yılanın başından ısırdığı ‘Paşa’ isimli köpek 20 dakika içinde öldü. Köpeğini ısıran, yaklaşık 2 metrelik yılanı öldürdüklerini söyleyen avcı Hasan Azaklı, ısırılan köpeğe müdahale edecek zaman kalmadan köpeğin dakikalar içinde öldüğünü söyledi.

“PAŞA, ÇOK ÖZEL BİR KÖPEKTİ”
Üç buçuk yaşındaki Paşa’nın oldukça zeki ve usta bir avcı köpeği olduğunu söyleyen Azaklı; “Maddi-manevi değeri oldukça yüksek olan köpeğimizin ölümü bizleri çok üzdü. Paşa benim bakışımla, ses tonumla ne demek istediğimi anlayan bir köpekti. Küçüklüğünden beri üç buçuk senedir hep bizimleydi” dedi.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu