Balıkcılık

Toplu Balık Ölümü

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesi Gülçayır köyü yakınlarından geçen Sakarya nehrinde toplu balık ölümleri gerçekleşti.Nedeni henüz belirlenemeyen toplu balık ölümleri, Gülçayır köyü sakinlerini endişelendirdi. Çifteler Sakarya başından başlayan toplu balık ölümleri Sivrihisar Buzluca-Kurtşeyh köyüne kadar olan yaklaşık 60 kilometre bir alanda görüldü.

Gülçayır köyü bölgesinde inceleme başlatan Sivrihisar Tarım İlçe Müdürlüğü, Eskişehir İl Tarım Müdürlüğü ve Çevre Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, ilk yapılan incelemede Sakarya Nehrinde çevre kirliliğine neden olacak atıkların karıştığını, numunelerin alındığını ve gerçek nedenin yapılacak tetkiklerden sonra ortaya çıkacağını söylediler.

Gülçayır Köyü Muhtarı Ziya Pürtek, “Köyümüzde 3 bin küçükbaş, 200 büyükbaş hayvanımız var. Hayvanlarımızın su ihtiyaçlarını Sakarya nehrinden temin ediyoruz. Köyümüz bölgesinde vuku bulan toplu balık ölümlerinden dolayı büyük endişe içindeyiz. Bu yüzden hayvanlarımızın su ihtiyacını tankerlerle dışarıdan temin ediyoruz, bize bu iş hem maddi hem manevi büyük sıkıntı veriyor” dedi.

Ölen balık çeşitlerinin, Yayın, Sazan, Sarıkanat, İsrail Yayını ve irili ufaklı muhtelif balıklar olduğu öğrenildi

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merhabalar sitenizin içeriğini çok beğendim çok faydalı bir site dizayn etmişsiniz siteye üye olmak istiyorum. ancak üyelik butonunu bulamadım
    teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu