Sıradışı Haberler

Felçli Oğlağa Ortez Takıldı

Eskişehir’deki bir ortopedi firması tarafından Konya’dan getirilen ve iki bacağı felç olan oğlağa ortez takıldı.

Firma sahibi Niyazi Çapa, doğuştan ön ayakları bir kemik hastalığından dolayı felç olan 5 aylık oğlağa yürümesi için ortez taktıklarını bildirdi.

İlk kez Antalya’dan getirilen bir oğlağa yaklaşık 4 ay önce ortez taktıklarını anımsatan Çapa, “Konya’nın Seydişehir ilçesinden bize getiren bu oğlağın da ön bacakları doğuştan felçliydi. Daha önce getirilmiş olsaydı, atellerle daha rahat yürümesini sağlayabilirdik. Yine de ortezini taktık ve hemen yürümeye başladı. Hayatının geri kalan kısmını acı çekmeden geçirecek” dedi.

Çapa, bugüne kadar 600’ün üzerinde bedensel engelli hayvana ücret almadan protez, ortez, atel taktıklarını ve bu uygulamalarını devam ettireceklerini sözlerine ekledi.
Oğlağı Eskişehir’e getiren Engin Girgin ise “Hikmet” adını verdikleri hayvanın iki gündür kendilerinde olduğunu söyledi.
Bedensel engelli hayvanları olduğunu ifade eden Girgin, “Sahibi o yüzden bana ulaştı. İnternetten Niyazi Bey’e ulaştık, o da ‘getirin’ dedi. Öldürmek merhamet değil, yaşatmak da mucize değil. Öldürmeden bu hayvanı yüreterek, insanlara örnek teşkil etmesi için Konya’dan Eskişehir’e geldik. Hikmet’in ikiz kardeşi var, o gayet sağlıklı. Uzun bir süreçten sonra yüreyeceğine inanıyorum” diye konuştu.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu