Avcılık

Gergedan Öldürmek İçin 350 Bin Doları Gözden Çıkardı

ABD’de Corey Knowlton adlı bir avcı Namibya’da avlanması için 350 bin dolar karşılığında izin alınması gereken siyah gergedanları öldürmek için bu parayı gözden çıkardığını açıkladı.

Corey Knowlton kendisine verilen avcılık izni sonrası insanların onu yargılamaması gerektiğini belirtti. Hayvanları sevdiğini ve onlara önem verdiğini dile getiren Knowlton siyah gergedanlarla ilgili daha fazla bilgi edinmek istediğini dile getirdi.

Namibya hükümeti 2012 yılında yılda 5 siyah gergedanın avlanmasına izin vermişti. Karar sonrası Teksas Avcılık Kulübü ise siyah gergedan vurmak için alınması gereken iznin 350 bin dolar olduğunu açıklamıştı. Dallas Safari Kulübü yetkilileri de siyah gergedanların nesillerinin tükenmemesi ve kaçak avcılığa karşı önlem ve araştırmalar için toplanacak paraların Namibya’ya verileceğini açıklamıştı. Olay sonrası birçok hayvan sever bu duruma tepki gösterirken avcılık kulübü yetkilileri ise araştırmalara göre seçici avın hayvan nüfusunu arttırdığını belirtmişti

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu