Balıkcılık

Samsun’da Tekne Faciası

Gölde balıkçı teknesi alabora oldu: 3 ölü, 4 kayıp

Samsun’un Bafra ilçesine bağlı Sarıköy Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Ulugöl’de motorlu balıkçı teknesi battı. 3 kişinin öldüğü olayda 4 kişi kayboldu.
7 arkadaş, balıkçı teknesi ile avlanmak için göle açıldı. Havanın aşırı fırtınalı olması sebebiyle tekne alabora oldu. Teknede bulunan Bakırpınar Mahallesi Muhtarı Çetin Namlı’nın oğlu Dursun Namlı (30) yüzerek kenara çıktı. Balıkçı barınağında bulunanlar tarafından bir araçla Bafra Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Namlı, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Deniz polisi, teknede olduğu söylenen diğer 6 kişi için çalışma başlattı. Olay yerine çok sayıda ambulans, jandarma ve emniyet ekibi sevk edildi. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Bafra Kaymakamı Halis Arslan ve Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin de olay yerine geldi. Olayı duyan vatandaşlar göl kenarına koştu. Teknede yakını bulunanlar, ağıtlar yaktı. Aramalarda Bafra ilçesi Çatak Mahallesi’nden Muharren Türkmen ve Niyazi Türkmen’in donmuş cesetlerine ulaşıldı.

Samsun Valisi Hüseyin Şahin, olay yerinde yaptığı açıklamada ilk önce başasağlığı dileklerini iletti ve isimleri açıkladı. Vali Şahin, ”Gölde kaybolan şahısların Çatak Mahalle Muhtarlığı 1. azası Yunus Semiz, Mehmet Ali Semiz ve Bakırpınar Mahallesi’nden Bilgin Namlı ve Yunus Emre Erol olduğu tespit edildi.” dedi.

Hastanede ölen Dursun Namlı’nın da Bakırpınar Mahallesi’nden olduğu, Yunus Semiz ve Mehmet Ali Semiz’in AK Parti Bafra İlçe Başkanlığı yönetiminden Ali Semiz’in oğulları olduğu öğrenildi.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu