Balıkcılık

Hamsiler neden ortadan kayboldu

Karadeniz’in simgesi neden tükendi? Dertli balıkçılar ne dedi?
Batı Karadeniz Bölgesinin en önemli balıkçı limanına sahip olan Düzce’nin Akçakoca ilçesindeki balıkçılar, bu sezon palamut ve çinekop balığının bolluğu nedeniyle hamsinin tükenme noktasına geldiğini belirtiyor.Palamut ve çinekopda istedikleri avı gerçekleştirdiklerini ifade eden Akçakocalı balıkçı Berkan Binici, AA muhabirine, çinekop balığının çok kolay av bulabilen bir balık olduğunu söyledi.

“Çinekop hamsi yiyerek avlanır ve ürer” diyen Binici, “Çinekop, her türlü ava saldıran bir türdür. Önüne gelen her şeye saldırır ve yer. Denizin piranası gibidir. Çinekop, hamsiyi de avladığı için hamsi bu yıl az oldu” dedi.

Hamsinin, Karadeniz’de palamut ve çinekop saldırısı nedeniyle azaldığını belirten Binici, “Şu anda Karadeniz’de hamsi yok denilecek kadar az. Bu vakitten sonra hamsi olacağını zannetmiyorum, palamut ve çinekop hamsiyi azalttı” diye konuştu.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Türkiye genelinde tonlarca hamsi balığı Un Fabrikalarına yollanırsa
    Sonuçu Böyle Olur.Palamut ve çinekop saldırısı değil.İnsan Saldırısı bana göre.
    Bir gecede yaklaşık 500 ton hamsi yakalanırsa bugünü değil yarını da düşüneceksin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu