Yeşil Doğa

Hayvan Dövüştürenlere 431 Bin TL Ceza Uygulandı

Hayvan dövüşleri ile alakalı olarak 2007-2012 yılları arasında, 431 bin 285 TL idari para cezası uygulandı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, hayvan dövüşleri ile alakalı olarak 2007-2012 yılları arasında 431 bin 285 TL idari para cezası uygulandığını bildirdi.

TASARI KOMİSYONDA BEKLİYOR

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt’ün soru önergesini yanıtlayan Orman ve Su İşleri Bakanı, TBMM’ye sunulan “Hayvanları Koruma Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı”nın Çevre Komisyonunun gündeminde yer aldığını belirterek, hangi tarihte Genel Kurul’da görüşüleceğinin Meclis Başkanlığının inisiyatifinde bulunan bir husus olduğunu söyledi.

Söz konusu kanun taslağın hazırlanırken ilgili kurum ve kuruluşlarının görüşlerinin alındığını ifade eden Bakan Eroğlu, “Mevcut kanun uyarınca en sık rastlanan hayvan hakları ihlalleri; hayvanlara kötü muamele ve işkence, hayvanların dövüştürülmesi ve tehlikeli köpek ırklarının bulundurulması ile alakalı ihlallerdir” dedi.

24 MİLYON 607 BİN 360 TL İDARİ PARA CEZASI UYGULANDI

Hayvan dövüşleri ile alakalı olarak, Hayvanları Koruma Kanunun 11. maddesinin 2. fıkrasına göre, 2007-2012 yılları arasında 431 bin 285 TL idari para cezası uygulandığını açıklayan Orman ve Su İşleri Bakanı, “Ayrıca yasadışı avcılık faaliyetleri 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında değerlendirilmekte olup, kanunun yürürlüğe girdiği 2003 yılından günümüze kadar, 36 bin 104 adet yasal işlem gerçekleştirilmiş ve bunun neticesinde toplam 24 milyon 607 bin 360 TL idari para cezası uygulanmıştır” dedi.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu