Avcılık

İki günde 540 hayvan katledildi…

Portekiz'de avcılar, iki günde 540 yabani hayvanı öldürdü. Yapılan katliama ilişkin sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar ise hayvanseverlerin büyük tepkisini çekti.

Portekizli yetkililer, İspanyol avcıların ülkede 540 yabani hayvanı öldürmesine sert tepki gösterdi. Öte yandan söz konusu avın, Portekiz’in orta kesimindeki Torre de Bela av bölgesi yakınlarında bulunan Azambuja’da 17-18 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildiği öne sürüldü.

İĞRENÇ BİR ÇEVRE SUÇU

Portekiz Çevre Bakanı João Fernandes olayı “iğrenç bir çevre suçu” olarak tanımlayarak 16 İspanyol avcının cezalandırılması gerektiğini savundu.

GEYİK POPÜLASYONUNUN ÇOĞUNLUĞU KATLEDİLDİ

BBC Türkçe’de yer alan habere göre katliamı andıran olaya ilişkin fotoğraflar sosyal medyada da paylaşıldı. Bölgede hayvanların tekil olarak avlamaya izin verilse de, söz konusu olayda bölgedeki geyik popülasyonunun çoğunluğunun öldürüldüğü bildirildi. Yaklaşık 1100 hektarlık alanın çevresinin kapalı olduğu, öldürülen 540 hayvanın avcılardan kaçma şansının bulunmadığı belirtildi.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Çevre Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Hayvanları ayırt etmeden yapılan bu kıyımın, biyoçeşitlilik ve ekosisteme katkısı olabilecek bir pratik olan avcılıkla ilgisi yoktur” ifadeleri yer aldı. Olayın sosyal medyada yayılmasının ardından sivil toplum örgütleri ve hayvan hakları savunucuları birbiri ardına açıklamalar yaparak olaya tepki gösterdi.Torre de Bela av alanının yöneticileri hakkında da soruşturma başlatıldı.

Kaynak: sondakika.com

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu