Balıkcılık

İstanbul Boğazı’nda balık tutmak tarihe karışacak

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, boğazda balık tutma ile ilgili yeni düzenleme yapılacağını söyledi.İBB Başkanı Kadir Topbaş, yapımı devam eden Tarabya Tekne Park İnşaatında incelemelerde bulundu. İskelede bir süre yapılan çalışmaları izleyen Başkan Topbaş, yetkililerden tekne park hakkında bilgi de aldı. Daha sonra açıklama yapan Topbaş, “Bugüne kadar tüm İstanbullunun yakından takip ettiği gibi maalesef tekneler bağlanacak yer bulamadıklarından dolayı hep sahil bölgelerini işgal etmişlerdir.
İstanbullular deniz keyfini alama hale geldiler. İstanbul boğazında 9 ayrı noktada keşifler yaptık. Bu tekneleri biz bütün geliş ülkelerde olduğu gibi bir marina sistemine dönüştürelim ve il adımımızı attık. Bu istediğimiz arzu ettiğimiz sonuca ulaşmak bize bir hayli zor oldu. 6-7 yıldan beri uğraştığımız Tarabya koyunda şu anda üzerinde bulunduğumuz platformlar ortaya çıktı. Devreye girdiği zaman 208 teknenin bağlanabileceği marinalar ortaya çıkacak dedi.

Eylül başı gibi hizmete sunulacağını belirten Topbaş, “Sahiller artık İstanbullulara tekrar iade edilmiş oluyor. Rahatlıkla deniz keyfini alabilecek, yürüyebilecek. Teknelerin sahile çok yakın bağlı olmaları münasebetiyle bazı şikayetlerde alıyorduk. Şu anda yine adım attığımız üç noktamız daha var diye konuştu.

Boğazda balık tutma ile ilgili yeni bir düzenlemenin olduğunu da açıklayan Kadir Topbaş şunları söyledi;
“Bir çalışma daha yapmaktayım. Balık tutanlardan dolayı ciddi bir şikayet var. Sahil bandında yürüyenleri rahatsız etmeyecek şekilde bir düzenleme yapıyoruz. Balık tutulabilen alanlar zaten bellidir. Balık tutan vatandaşları sahilden kopartarak kendileri olta atarken kimseyi rahatsız etmeyecek kimseyi yaralamayacak tarzda bir platformlar koyulacak.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu